Operation Christmas Child

Akcja Humanitarna Życie realizuje projekt OPERATION CHRISTMAS CHILD która jest największą wspólną akcją charytatywną środowiska ewangelikalnego w naszym kraju ( www.occpolska.pl).

Zapoczątkowana w roku 1999 przez Biblijne Seminarium Teologiczne jest obecnie kontynuowana przez Unię Ewangelikalną we Wrocławiu. Jest to spontaniczny ruch o charakterze ponad denominacyjnym, skupiający kościoły i organizacje chrześcijańskie. Akcja polega na przekazywaniu upominków świątecznych dzieciom ze środowisk najuboższych, zaniedbanych lub poszkodowanych na skutek różnych wydarzeń losowych. Nasza akcja jest częścią ogólnoświatowego projektu pn. Operation Christmas Child prowadzonego przez amerykańską organizację charytatywną Samaritan?s Purse, oraz niemieckie stowarzyszenie Geschenke der Hoffnung e.V. .

Dzięki takim działaniom tysiące dzieci w Polsce ma możliwość korzystania  w powstałych dla nich klubach, chętnie uczestniczą z zajęciach. Dzieci wysyłane są na obozy, kolonie lub zabierane na wycieczki w kraju i za granicą. Każdy kto ma w sercu pracę z dziećmi jest mile widziany w naszych Oddziałach Akcji w Polsce.

I ty możesz być cząstką spełnionego marzenia.